Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Emanet Para İşlemleri

  TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA BULUNAN HESAPLARINA HAVALE VEYA EFT İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

  Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla tutuklu ve hükümlülerin kurumumuzda bulunan şahsi hesaplarına (kantin, posta vb. kişisel harcamaları için kullanılan hesaplar) banka yoluyla havale ve EFT yapılabilmesi imkanı sağlanmıştır. Tutuklu ve hükümlü yakınlarınca gönderilen (Türk Lirası) paralar, kurum görevlilerince bu hesaptan alınarak ilgili tutuklu ve hükümlünün hesabına aktarılacaktır.

  Havale ve EFT işlemlerinin sıhhatli bir şekilde yapılabilmesi ve de herhangi bir karışıklığa sebebiyet verilmemesi için; havale veya EFT yapacak kişi, açıklama kısmına mutlaka tutuklu veya hükümlünün adı ve soyadı ile T.C. kimlik numarasını, kendi IBAN numarasını yazmak zorundadır (adı veya soyadı kısmında herhangi bir kısaltma yapılmayacak, nüfus kayıtlarına nasıl işlenmiş ise net ve doğru bir şekilde yazılacaktır).

  Herhangi bir şekilde açıklama kısmına tutuklu veya hükümlünün adı veya soyadı ile T.C. kimlik numarasının yanlış/eksik yazılması veya "IBAN numaram alıcıya gösterilsin" butonunun seçilmemesi durumunda, havale veya EFT gönderen kişinin hesabına iade edilecektir. Kurumumuz tarafından; telefon veya başka bir şekilde tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

  ATM veya şubelerden para yatırılması, kişi bilgilerine ve IBAN numarasına ulaşılamadığından YASAKTIR, yalnızca İnternet Bankacılığı kullanılabilmektedir.

   

  Soru: Tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasını nasıl öğrenebilirim?

  Cevap: Eğer daha önce kurumumuz veznesine para yatırdı iseniz, size verilen makbuzda tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarası yazmaktadır. Birinci derece yakını iseniz, e-devlet uygulaması üzerinden tutuklu/hükümlünün T.C. kimlik numarasına ulaşabilirsiniz. Birinci derece yakını değilseniz, herhangi bir birinci derece yakını ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

   

  Not: Yabancı uyruklu tutuklu/hükümlülere banka aracılığıyla para göndermek istendiğinde, öncelikle 0 (482) 212 13 77 no'lu telefonun aranıp bilgi alınması gerekmektedir.


  Note: When it is desired to send money to foreign detainees/convicts through the bank, first call 0 (482) 212 13 77 and get information.

   

  Türkiye Vakıflar Bankası Aracılığı İle Havale ve EFT İşlemi

  Hesap Adı: E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

  IBAN NUMARASI: TR23 0001 5001 5800 7310 1196 39

  Hesabın Bağlı Bulunduğu Banka: Türkiye Vakıflar Bankası

  Adres

  Kotek Mh. Nusaybin Cd. No:114 Artuklu / MARDİN

  Telefon

  482 212 13 77

  482 212 61 01

  E-Posta

  mardin.etcikisaretadalet.gov.tr